هفته دهم بارداری

هفته دهم بارداری

هفته دهم بارداری

این هفته جنین وارد بحرانی ترین مرحله در شکم مادر می شود.

بنابراین دستگاه های بدن رویان شکل گرفته است و در این مرحله رویان به جنین تبدیل می شود که مرحله جنینی ممکن است ناهنجاری ‌هایی داشته باشد و همچنین بهبود ممکن است مشکلاتی را برای فرزند شما داشته باشد.

بنابراین هفته دهم بارداری یک هفته بسیار مهم و حیاتی به حساب می‌آید زیرا دستگاه های مهمی مثل کبد و مغز و تیروئید و ریه همگی شکل می‌گیرد و همچنان جنین به رشد خود ادامه می‌دهد.

خودروهای تیروئید هورمون های آن شکل می‌گیرد و همچنین آنزیم‌ های گوارشی آن شکل گرفته است.

بنابراین کیسه زرد از بین می ‌رود و گلبولهای قرمز در جفت افزایش پیدا می کند بنابراین با استفاده از بند ناف و وظیفه تبادل مواد غذایی و عبور و خروج اکسیژن صورت می‌گیرد.

در این هفته شما به بعد فرو رفتن انزیم می پردازید و ادامه می دهید همچنین جنین با رشد حیرت انگیزی از مغز مواجه می شود در واقع سلول ‌های اصلی نورون در این هفته تشکیل می شود و باعث می شود که تقسیمات مغز کامل شود و غضروف های مغز و شکل بگیرد.

همچنین روز به روز تغییرات زیادی در شکل ظاهری او ایجاد می شود.

چشمان جنین همچنان مسطح است و یک غشای بسیار نازک به چشمانش بسته شده است به راحتی گوش های میانی و داخلی او شکل گرفته است.

همچنین دندان های شیری او شکل گرفته است و در دندان هایش در زیر لثه جوانه زده اس جنین دوست داشتنی حدود ۳۰۰ استخوان کوچک و بزرگ دارد که با گذراندن مراحل مختلفی استخوان‌ها تبدیل می ‌شود.

همچنین انگشتان بسیار ظریفی دارد که از یکدیگر کاملاً جدا شده است و دیگر پرده بین آنها وجود ندارد دستگاه تناسلی او اگر چه شکل نگرفته است و قادر به تشخیص جنسیت نیست اما اگر جنین پسر باشد بیضه‌های او شروع به تشکیل شدن می‌کند.

بنابراین هفته دهم بارداری حدود ۳ و نیم سانتی متر قد دارد و نسبت به هفته ‌های گذشته بزرگتر شده است و همچنین وزن حدود دو برابر شده است کمر مادر افزایش قوس دارد.

شکم بزرگ تر می شود همچنین قد و وزنش هم تغییری نمی‌کند اما دیگر از به وجود آمدن تهوع و استفراغ خبری نیست.

همچنین رگ های آبی رنگ در پوست و مادر ظاهر می شود که نشان دهنده بزرگ شدن شکم مادر است سطح هورمون بارداری کم می‌ شود و بسیاری از علائم آزاردهنده از بین رفته است و دیگر مادر ئر دستانش کشاله ران ها و ساق پا احساس درد نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.